Słodkiego, miłego życia... zamawiamy tort

Tort weselny, a raczej moment jego podania, jest jednym z ważniejszych punktów podczas wesela. Dlatego też warto poświecić mu trochę uwagi.

 

Cukiernia, artystyczna pracownia czy zdolny samouk?

Niezależnie od tego, gdzie zdecydujecie się zamówić swoje słodkie dzieło warto zapoznać się
z dotychczasowymi pracami przeglądając stronę, firmowego facebooka czy korzystając z poleceń znajomych. Zwróćcie też uwagę czy dana „osoba” będzie w stanie wystawić Wam paragon lub oświadczenie - bardzo często wymagane przez obiekty weselne. Dowiedzcie się koniecznie z czego jest przygotowywany tort oraz czy macie możliwość spróbowania smaków.

Jaki tort wybrać?

Tort powinien pasować do całości motywu, który wybraliście. Inny tort podacie na wesele w balowej Sali, gdzie otaczać będą Was kryształowe żyrandole, a inny w drewnianej stodole. Przeglądajcie inspiracje i wybierzcie, taki który wpasuje się jako detal w całą aranżację. Nie zapomnijcie swojego pomysłu przedstawić wybranemu cukiernikowi wcześniej – dzięki temu poznacie cenę oraz uzyskacie potwierdzenie, że technicznie da się taki tort wykonać. Warto też – i jest to teraz modne – spersonalizować tort stawiając np. na górze jakąś ciekawą figurkę czy topper.fotografia slubna ola piotr 52

Logistyka

Wydawać , by się mogło, że wystarczy zamówić tort i wszystko gotowe. Ale…kto go dowiezie? Czy dowóz jest w cenie? Jeśli tort ma stelaż – czy płacimy za niego kaucję, czy my musimy zwrócić stelaż czy ktoś go odbiera? O której tort przyjedzie i czy będzie gdzie go przechować? Ile miejsca potrzebujemy na przechowanie tortu? Kto ma zadbać o race torowe lub świece? Czy obiekt weselny udostępni miejsce na złożenie tortu (gdy tort jest na dużą ilość gości często jest składany w całość po dostarczeniu na miejsce).Monika i Michał (25)Podanie tortu

Gdy już nasze artystyczne dzieło będzie na miejscu warto zadbać też o to, by pięknie go podać. Tu trzeba chwili rozmowy z obsługą, choć większość kelnerów zna już dobrze standardy podania słodkich niespodzianek.
Co zatem jest ważne:
- światło i dźwięk – czyli ciekawa muzyka na wjazd tortu i czas jego krojenia
- kroicie tort od góry - najczęściej wspólnie - kawałek dla siebie, bardzo też często dla Rodziców
(warto o tym planie wcześniej poinformować obsługę)
- obsługa - warto, by stała z boku aż do momentu, gdy sami się odsunięcie od tortu. Nie chcecie chyba mieć na wszystkich zdjęciach kelnerów
- ustawienie tortu przed Wami – to bardzo ważny element. Jeśli szykujecie na górę jakiś topper lub dekorację od jednej strony, pamiętajcie by poprosić obsługę, żeby tort ustawiła TYŁEM do Was. Foto i video najczęściej pracują , by ujęciem był tort i za nim Wy. Owszem – zobaczycie tort dopiero na zdjęciach i filmie – ale będzie to zdecydowanie ładniejsza pamiątka niż „goły” tort lub topper np. z nazwiskiem w przeciwną stronę.


I kończąc – tak by się wydawało prosty temat – życzę, by Wasze życie było tak słodkie jak ten pierwszy kawałek tortu. Zapraszam do współpracy.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd