Wesele w pigułce

Obiad weselny czy też całonocne wesele, to kolejny etap przygotowań. Choć uroczystość ślubna jest już zaplanowana (czytaj tutaj), to i do organizacji wesela musicie zabrać się odpowiednio wcześniej.

Sala

Sala weselna zamawiana jest zazwyczaj najwcześniej podczas całych przygotowań. Dobre, znane miejsca potrafią mieć zajęte terminy na 2 lata do przodu, dlatego też weselne przygotowania powinniście zacząć właśnie od tego.

Szukając sali trzeba kierować się tymi kryteriami, które są dla Was ważne – lokalizacją, wyglądem, ceną, dostępnością pokoi itd. Jeśli więc zaczęliście przygotowania dość wcześnie i macie czas, szukajcie takiej sali, która spełni wszystkie z Waszych wymagań lub ich większość. Im później rozpoczniecie przeglądanie ofert, tym większe ryzyko, że nie znajdziecie dokładnie takiej sali o jakiej marzyliście.


agnieszka piotr 34Dekoracje

Dekoracja na sali weselnej potrafi zdziałać cuda i zmienić ją w iście bajkową scenerię. Najkorzystniejszą dla Was opcją jest znalezienie takiej sali/lokalu, gdzie ta dekoracja jest już w standardzie i nie trzeba za nią płacić dodatkowo. Bardzo wiele lokali weselnych proponuje swoim klientom takie rozwiązanie. Czasami taka dekoracja jest niekompletna – niemniej i tak zawsze lepiej jest tylko coś dołożyć, niż robić całą dekorację od początku.

Obecnie światło daje nam wiele możliwości aranżacji danego miejsca. Co się zaś tyczy samej dekoracji – niezbędnym minimum powinno być wyróżnienie stołu i/lub ściany za Parą Młodą.

Wygląd sali weselnej potrafi zrobić wrażenie na gościach, ale jest to również ten z elementów, który pozostaje widoczny na zdjęciach i filmie.

Zespół / DJ

Wybór odpowiedniego zespołu lub dj`a, to jeden z ważniejszych punktów Waszego wesela. Gdy zespół lub dj będą bawić gości do białego rana, Ci na długo zapamiętają ten wieczór. Dobra zabawa to podstawa. By się jednak dobrze bawić, musicie dobrze wybrać. Pamiętajcie, że to Wasz Dzień, starajcie się więc by przebieg wesela był ułożony wg Waszych wytycznych. A Wy jedynie słuchajcie rad ze strony kapeli.


md 0812Kwiaty

Tego dnia kwiaty, to nie tylko bukiet Pani Młodej czy dekoracja kościoła. Kwiaty są także elementem wystroju sali weselnej. Odpowiednio przygotowane kompozycje zachwycą Was i Waszych gości.

W zależności od tego, co oferuje Wam lokal weselny, zadbać powinniście o dekoracje kwiatowe na swoim stole oraz stołach gości. Dodatkowo kwiaty można ustawić na stole kawowym, przy stole wiejskim czy też przed salą weselną. Udekorować nimi schody, barierki, parapety. Wszystko zależy od Waszych możliwości finansowych. Jednakże nie bójcie się pytać – dobra florystka potrafi zrobić wiele w zaplanowanym przez Was budżecie.Podziękowanie dla rodziców

Elementem prawie każdego wesela jest podziękowanie dla rodziców. Zazwyczaj ma ono miejsce około godziny 22.00 lub od razu po oczepinach. Jego dokładny przebieg ustalacie z osobą prowadzącą weselną zabawę. To co zaproponujecie rodzicom jest kwestią bardzo indywidualną. W większości pojawiają się kwiaty lub słodycze. Podarunki na weselu mają być tylko symbolem. Może więc jakaś pamiątka – obraz na płótnie,  skrzynka z dobrym winem i indywidualną dedykacją. Czego byście nie wybrali i tak dla rodziców najważniejsze będzie „dziękuję”.

Atrakcjeania rafal 17

Wasze wesele samo w sobie będzie na pewno wspaniałą atrakcją. Jednak gdybyście chcieli jeszcze uatrakcyjnić ten wieczór i noc, możecie swoim gościom zaproponować kilka dodatkowych, ciekawych punktów wieczoru. Każdy z nich możecie dopasować do swoich możliwości finansowych.

 Możecie zamówić bar alkoholowy, gdzie dodatkową opcją może być pokaz barmański.

Inną formą atrakcji kulinarnych jest fontanna czekoladowa. Któż się oprze smakowi pysznych owoców oblanych mleczną czekoladą…mniam.

Bardzo częstą i niesłabnącą popoluarnością cieszy się fotobudka - czy to w wersji profesjonanej, czy wykononanej przez Was.

Kolejny pomysł – zamówienie karykaturzysty, który swoimi pracami „zapisze” Was i Waszych gości nieco inaczej.

Transport gości

Zapewnienie dotarcia gościom na salę weselną oraz ich powrót jest sprawą bardzo indywidualną. Jeśli sala weselna znajduje się dość daleko od miejsca, z którego większość gości mogłaby bezproblemowo dotrzeć do domu warto jest rozważyć decyzję o wynajmie busów do rozwiezienia gości do domu. Powszechnie praktykowaną zaś zasadą jest zorganizowanie gościom autokaru (lub busa) do przewiezienia ich na salę weselną z pod kościoła. Firmy transportowe posiadają szeroki wachlarz autokarów i busów o różnych rozmiarach, tak by dopasować je do potrzeb klienta.

Mam nadzieję, że informacje zawarte w tym i wcześniejszym artykule pozwoliły Wam uporządkować nieco schemat przygotowań. Jeśli macie jakieś pytania - zapraszam do kontaktu ze mną.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Our website is protected by DMC Firewall!