Auto ślubne

Auto ślubne – początek wspólnej drogi

Jeśli chcecie, by Wasza wspólna podróż zaczęła się jak najlepiej i dodatkowo miała piękną oprawę, musicie zastanowić się nad wyborem auta. Najważniejsze bowiem tego Dnia, to być o czasie. Zapoznajcie się więc z poniższymi wskazówkami.

O czym pamiętać – praktyczne rady.Monika i Jan 1

1. Przy wyborze auta kierujcie się jego rozmiarami i miejscem jakie będziecie mieli z tyłu. Najczęściej w drodze autem towarzyszą Wam Świadkowie. Oznacza to, że jedziecie w pięć osób. Zastanówcie się zatem czy będzie Wam komfortowo. Można zorganizować dla Świadków inne auto.
2. Jeśli decydujecie się na auto typu kabriolet pamiętajcie, by miało możliwość rozłożenia dachu. Pogoda jest to jedna z niewielu spraw, której na ślubie i weselu nie da się zaplanować. A zmoknięci na pewno nie będziecie się już dobrze bawić.
3. Gdybyście decydowali się na podróż karetą, dorożką czy bryczką pamiętajcie, że odległości kościoła i sali powinny być stosunkowo niewielkie. Ten środek transportu będzie znacznie wolniejszy od auta. Na uwadze trzeba mieć także wytrzymałość koni. Jest to więc opcja nie dla każdej uroczystości.
4. Wybierając duże auto (limuzyna) zastanówcie się czy będzie ono w stanie zmieścić się w uliczce dojazdowej do Waszego miejsca zamieszkania oraz pod kościołem czy na sali weselnej.
5. Decydując się na auto retro koniecznie zadbajcie o to, by mieć alternatywę na wypadek awarii. Pamiętajcie też o tym, że auta retro nie osiągają takich prędkości, jak auta nowoczesne – zaplanujcie odpowiedni zapas czasu na ślubną podróż

Monika i Jan 2Przy omawianiu wynajmu auta ważne są takie informacje jak:

1. Czas wynajmu auta – musicie mieć podane czy w czas wynajmu wliczony jest dojazd i powrót auta do bazy czy też może jest on liczony dopiero od momentu podstawienia pod wskazany adres. W pierwszej sytuacji – dla klienta mniej korzystnej – od podanych do Waszej dyspozycji godzin należy odjąć czas potrzebny na dojazd i powrót auta. Może się okazać, że pozostaje go Wam niewiele i potrzebne są dodatkowe godziny.
2. Dodatkowe godziny – zawsze musi być podana kwota za kolejną godzinę - powyżej ustalonego na wynajem czasu. Warto wynegocjować, by kolejna godzina była naliczona dopiero po 15 minutach. Jest to czas na wyjęcie kwiatów, prezentów.
3. Trasa przejazdu oraz godzina podstawienia auta - przy podawaniu nazw miejscowości nie zapomnijcie dopisać kodu pocztowego. Bardzo łatwo jest o błąd i auto może pojechać nie tam gdzie trzeba. Warto też wcześniej obmyślić trasę alternatywną na wypadek remontu, korka czy innego nieprzewidzianego zdarzenia.
4. Ustalenie czy jest limit przejechanych km i w jaki sposób są rozliczane km za przejazd po za miasto, w dalekie trasy.

Przed dniem ślubu warto zastanowić się nad tym:Monika i Jan 3


- kto i jaką dekorację będzie robił. Zaplanować musicie czas na jej wykonanie lub zapytać dekoratora/florysty, ile czasu będzie im potrzebne,
- kiedy i kto będzie się rozliczał za auto. Starajcie się nie brać tego na siebie. Jeśli korzystacie z pomocy konsultanta zrobi to za Was. Jeśli nie – zlećcie to Świadkowi,
- pamiętajcie też o tym, że auto trzeba będzie dość szybko zwolnić i wyjąć z niego kwiaty, prezenty, Wasze rzeczy. Również w tej sytuacji może pomóc Wam doradca ślubny. Mogą to być też Świadkowie, a jeszcze lepiej by były to ich osoby towarzyszące. Ponieważ przy pierwszym toaście Świadkowie powinni Wam towarzyszyć.
- ustalcie także kto będzie miał kontakt z kierowcą auta i poinformuje go, że goście już są na sali i możecie podjeżdżać.

Życzymy powodzenia i zapraszamy do kontaktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Autor zdjęć: Światłołap

Our website is protected by DMC Firewall!